V M F

FAQ

Informacje o deweloperze

1. Kto zajmuje się generalnym wykonawstwem inwestycji?

Korzystamy wyłącznie z usług sprawdzonej firmy, o ugruntowanej pozycji na rynku. Generalnym wykonawcą naszych inwestycji od początku działalności jest MALBUD-1, wchodzący w strukturę Profbudu. Wyróżnia się rzetelnością, terminowością oraz troską o najmniejszy detal. Firma obecna jest na rynku od 2004 roku i w tym czasie zrealizowała 39 inwestycji.

2. Jakie projekty w przeszłości firma realizowała?

Do flagowych, zrealizowanych inwestycji Profbudu zaliczyć można Osiedle Awangarda I etap i Dekada na Bemowie, Praha na Pradze Południe i Kwadry Księżycowej na Bielanach. Projekty wykonane z najwyższą starannością o detale, z użyciem wysokiej jakości materiałów. Innowacyjne rozwiązania zastosowane we wspomnianych inwestycjach gwarantują lokatorom komfort oraz bezpieczeństwo mieszkania.

3. Jaki jest status prawny gruntu, na którym powstają nieruchomości dewelopera?

Nasze inwestycje posiadają różne statusy prawne. Część z nich oparta jest na własności gruntu, inne oddane są w ramach użytkowania wieczystego.

4. Jak finansowane są inwestycje?

Nasze projekty realizujemy ze środków własnych, natomiast łódzkie Osiedle Primo jest częściowo kredytowane. Gwarancja bezpieczeństwa finansowego i terminowego zakończenia inwestycji to dla nas priorytet.

5. Czy w najbliższym czasie planowane są nowe inwestycje?

Jesteśmy na etapie realizacji kilku nowych inwestycji, w tym w całkowicie nowych dla nas lokalizacjach. Jedną z nich jest kameralne osiedle Ligia położone w warszawskim Ursusie. Natomiast w klimatycznym łódzkim Śródmieściu budujemy dwa etapy osiedla Primo. Jest to pierwsza nieruchomość firmy Profbud poza granicami stolicy. Na terenie Gocławia tworzymy z kolei urokliwe osiedle Haven House. W najbliższym czasie, w tej samej okolicy planujemy rozpocząć nowy projekt osiedla mieszkaniowego. Intensywne prace budowlane trwają również na Bemowie, gdzie powstaje II i III etap osiedla Stella. Zakładamy, że do końca 2019 r. oddamy do użytku niemal 500 lokali.

6. Czy Profbud to polski deweloper? Jak długo firma obecna jest na rynku?

Profbud to firma o ugruntowanej pozycji, wyłącznie z kapitałem polskim. Powstała w 2011 roku i do tej pory oddała do użytku ponad 1 000 lokali. Deweloper nadzoruje cały proces powstawania obiektów na każdym etapie – od projektu, poprzez wykonanie, po sprzedaż nieruchomości.

7. Czy jest możliwość sprawdzenia kondycji finansowej firmy?

Wobec klientów jesteśmy transparentni – każdy z nich ma możliwość wglądu w sprawozdanie finansowe firmy.

8. Czy jest możliwość obejrzenia inwestycji przed oddaniem jej do użytku?

Jak najbardziej. Na każdym etapie tworzenia inwestycji klienci, po wcześniejszym umówieniu, mają możliwość zapoznania się z postępem prac bezpośrednio na budowie.

9. Czy firma należy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich?

Tak, Profbud od wielu lat jest członkiem PZFD. Związek zrzesza deweloperów cechujących się profesjonalną obsługą klientów i przejrzystością prowadzenia działalności. Należymy również do organizacji Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej oraz do Polskiego Związku Pracowników Budownictwa.

10. Co wyróżnia Profbud na tle innych deweloperów?

Firma wykorzystuje sprawdzone rozwiązania architektoniczne i konstrukcyjne, wysokiej klasy materiały oraz nowoczesne technologie. Wszystkie inwestycje dewelopera charakteryzują się spójną koncepcją architektoniczną, korespondującą z krajobrazem okolicy, w której powstały. W ofercie można znaleźć ponadczasowe obiekty i unikalne miejsca z charakterem. W Profbud najważniejszy jest Klient. To dla niego firma dba o jakość wykonania inwestycji, jak i dostarczanych usług.

Procedura zakupu inwestycji

1. W jakiej formie zawierana jest umowa deweloperska?

Umowa deweloperska zgodnie z obowiązującym prawem ma formę aktu notarialnego.

2. Jakie są zasady rezerwacji mieszkania?

Rezerwacja mieszkania na naszych osiedlach przebiega szybko i bezproblemowo. Klient po spotkaniu z doradcą może dokonać rezerwacji upragnionego mieszkania. Wówczas otrzymuje prawo pierwszeństwa zakupu. W pierwszym etapie podpisuje umowę rezerwacyjną, która wiąże się z wniesieniem opłaty rezerwacyjnej w ciągu 3 dni. Jeśli nabywca nadal jest zainteresowany lokalem, w ciągu 6 tygodni od wpłacenia kaucji dochodzi do zawarcia umowy deweloperskiej.

3. Jaka jest wysokość opłaty rezerwacyjnej i czy jest ona zwracana?

Umowa rezerwacyjna zakłada kaucję w wysokości 3-5% wartości mieszkania w zależności od inwestycji. W przypadku ostatecznej decyzji o zakupie mieszkania opłata rezerwacyjna wliczana jest w cenę mieszkania.

4. Czy Profbud pomaga w uzyskaniu kredytu hipotecznego na zakup mieszkania?

Współpracujemy ze sprawdzoną i doświadczoną grupą partnerów, którzy na życzenie klienta przygotują specjalną ofertę finansowania zakupu mieszkania na naszych osiedlach. Opieka dedykowanego agenta pozwoli w bezpieczny sposób przejść przez cały proces kredytowy.

5. Czy po zawarciu umowy deweloperskiej mogę zrezygnować z zakupu mieszkania?

Warunki odstąpienia od umowy są wskazane w umowie deweloperskiej. Dodatkowo w indywidualnych przypadkach istnieje możliwość rozwiązania umowy za porozumieniem stron.

6. Czy kwestie formalne mogę załatwić z wybranym przez siebie notariuszem?

Z uwagi na niższe, wynegocjowane przez nas koszty większość naszych klientów decyduje się na skorzystanie z pomocy współpracującej z nami kancelarii notarialnej. Polecamy ją szczególnie osobom, które chcą w łatwy i bezpieczny sposób dokonać przeniesienia własności swojego nowego lokum. Istnieje również możliwość wskazania preferowanego notariusza.

7. Co to jest umowa deweloperska?

Umowa deweloperska zawierana jest pomiędzy nabywcą mieszkania a deweloperem w formie aktu notarialnego. Nakłada ona obowiązek na deweloperze, aby z chwilą uzyskania zgody na użytkowanie nieruchomości, przeniósł prawo własności mieszkania na nabywcę, gdy ten wniósł całość kwoty ustalonej za lokal. Do umowy deweloperskiej dołączone są: rzut lokalu, prospekt informacyjny oraz dokument przedstawiający zagospodarowanie terenu, na którym znajduje się nieruchomość.

Kwestie techniczne

1. Kto zajmuje się administrowaniem nowo wybudowanego osiedla?

Zarządzaniem nowym osiedlem zajmuje się wyspecjalizowana firma administrująca osiedla, która wyłaniana jest w drodze przetargu. Dodatkowo wśród mieszkańców danej inwestycji wybierany jest Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej.

2. Czy zakupione przeze mnie mieszkanie objęte jest rękojmią?

Tak. Na wszystkie zakupione u nas mieszkania udzielana jest 5-letnia rękojmia.

3. Czy można dokonywać zmian w projekcie?

W początkowej fazie budowy Klienci mogą dokonać bezpłatnych zmian w projekcie, które polegają na rozmieszczeniu ścian działowych. Nie mogą one jednak naruszać układu konstrukcyjnego budynku.

4. Czy mieszkania posiadają balkon, loggie lub taras?

Wszystkie oferowane przez nas mieszkania posiadają przestronne balkony, loggie tarasy, ale także ogródki lokatorskie.

5. Czy istnieje możliwość dokupienia miejsca garażowego lub komórki lokatorskiej?

Tak, każda inwestycja posiada hale garażowe z miejscami postojowymi. Dla klientów przewidziano również komórki lokatorskie o zróżnicowanych powierzchniach. Decydując się na zakup mieszkania na naszych osiedlach klienci nie są zobligowani do zakupu garażu lub komórki lokatorskiej.

6. Czy firma oferuje możliwość wykończenia zakupionego lokalu pod klucz?

Wspólnie z firmą Decoroom oferujemy naszym klientom kompleksowe wykończenie wnętrz w trzech różnych pakietach cenowych (Standard, Premium oraz VIP) dostosowanych do oczekiwań. W wyniku stałej współpracy firmy z deweloperem Profbud, pakiety oparte są na atrakcyjnych warunkach cenowych. Architekci i dekoratorzy przygotują indywidualny projekt, którego realizacją zajmie się wykwalifikowana ekipa wykończeniowa.