V M F

Blog

12.12.2022
Czy określony układ domu względem stron świata może mieć wpływ na życie jego mieszkańców? Jak najbardziej tak! Konkretne usytuowanie sypialni, salonu, jadalni, kuchni czy pokoju dziecięcego ma na celu dostrojenie zegara biologicznego domowników z cyklem dobowym.
21.11.2022
Odpowiednia aranżacja mieszkania jest niezbędna do tego, aby uczynić je przytulnym, funkcjonalnym i komfortowym. Jak zaaranżować nowoczesne mieszkanie w bloku, na jaki styl warto postawić i o których elementach wyposażenia nie można zapomnieć?
09.11.2022
Gocław to obszar Warszawy, którego walory doceniło wielu mieszkańców powstających tu w ostatnich latach inwestycji deweloperskich.
10.10.2022
Urządzenie małej kuchni to wbrew pozorom nie takie trudne zadanie. Praktyczne zaaranżowanie przestrzeni, wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań oferowanych przez producentów wyposażenia i stosowanie uniwersalnych zasad projektowania sprawiają, że nowoczesna mała kuchnia przestaje nas ograniczać.
28.09.2022
Decydując się na przyszły zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, ma się możliwość podpisania z deweloperem kilku rodzajów umów. Są nimi umowa rezerwacyjna, umowa deweloperska, a także umowa o ustanowieniu odrębnej własności lokalu i przeniesieniu własności (umowa sprzedaży).
13.09.2022
Na cenę mieszkania od dewelopera wpływa wiele czynników – od ogólnej sytuacji na rynku mieszkaniowym, przez lokalizację nieruchomości, po miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Wszystkie te czynniki należy wziąć pod uwagę, wybierając konkretną ofertę.
22.07.2022
Zrealizowane przez Profbud Osiedle Primo to jedna z atrakcyjniejszych inwestycji mieszkaniowych ostatnich lat w Łodzi-Śródmieściu. Jednym z jej głównych atutów jest lokalizacja na terenie Nowego Centrum Łodzi, które jest obecnie najbardziej reprezentacyjną częścią miasta. Jakie jeszcze zalety niesie ze sobą kupno mieszkania na Osiedlu Primo?
08.07.2022
Jednym z najczęściej oddawanych do użytku przez deweloperów standardów wykończenia nieruchomości jest tak zwany standard deweloperski. Co oznacza, czym różni się od mieszkania „pod klucz”, co wchodzi w skład mieszkania w stanie deweloperskim i jakie zalety się z nim wiążą?
26.06.2022

Kupno mieszkania od dewelopera za gotówkę czy z kredytem hipotecznym – co jest lepszym rozwiązaniem? Odpowiedź zależy od naszej sytuacji finansowej, jednak wiele przemawia za zakupem mieszkania za gotówkę. Jest to szczególnie dobry pomysł w czasach rosnącej inflacji i wynikających z niej rosnących stóp procentowych, które znacznie podwyższają raty kredytów hipotecznych.

16.06.2022
Kupno mieszkania to często jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu. Decydując się na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, należy liczyć się z koniecznością podpisania umowy z deweloperem. Mimo że proces ten przebiega zazwyczaj bez problemów, wiele osób woli przed jego finalizacją dokładnie sprawdzić wiarygodność firmy, by ustrzec się przed ewentualnymi przykrymi niespodziankami. Jak to zrobić?