V M F

Zamieszkaj w centrum Łodzi. Poznaj nowoczesne Osiedle Primo

Mieszkania w Nowym Centrum Łodzi łączą w sobie elementy tradycyjnego i industrialnego budownictwa przemysłowej Łodzi wraz z praktycznymi i nowoczesnymi rozwiązaniami. Najlepszym tego przykładem jest Osiedle Primo, za realizację którego odpowiedzialny jest Profbud –znana firma deweloperska z polskim kapitałem.

Mieszkania w Nowym Centrum Łodzi – nowoczesność i tradycja

Nowe Centrum Łodzi to jedna z ciekawszych, atrakcyjniejszych i najszybciej rozwijających się części miasta, które niegdyś było przemysłowym sercem ziem polskich. Zlokalizowane są tu w niedalekiej odległości od siebie obiekty biznesowe, kulturalno-artystyczne i mieszkalne, dzięki czemu ta niezwykła i sukcesywnie rewitalizowana przestrzeń miejska pełna jest życia i wyjątkowej atmosfery.

Na terenie Nowego Centrum Łodzi tradycyjna zabudowana XIX-wiecznej Łodzi spotyka się z nowoczesnymi przestrzeniami i miejscami po wielu latach odkrywanymi na nowo. Do usytuowanych tu charakterystycznych i reprezentacyjnych obiektów zaliczyć można między innymi pełniący dziś funkcje artystyczne i edukacyjne budynek pierwszej łódzkiej elektrowni (EC1). Znajdują się w nim takie instytucje jak Centrum Nauki i Techniki, Łódź Film Commission czy Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Na szczególną uwagą zasługuje również zlokalizowany nieopodal gmach dworca Łódź Fabryczna, który jest dziś częścią multimodalnego węzła komunikacyjnego, jednego z największych w Europie.

Mieszkania na sprzedaż w Nowym Centrum Łodzi – Osiedle Primo

Jedną z wizytówek budownictwa mieszkalnego Nowego Centrum Łodzi jest Osiedle Primo. To nowa inwestycja mieszkaniowa usytuowana w samym centrum miasta (Śródmieście-Wschód, ul. Lindleya/Węglowa), której I etap ukończony został w IV kwartale 2019 roku. Zarówno atmosfera Nowego Centrum Łodzi, jak i specyfika architektoniczna Osiedla sprawia, że jest to miejsce dedykowane w szczególności osobom kreatywnym i aktywnym, którzy cenią sobie rozwój w sercu dynamicznej i tętniącej życiem metropolii.

Pod względem profilu architektonicznego Osiedle Primo z jednej strony cechuje się nowoczesną funkcjonalnością, z drugiej zaś nawiązuje do industrialnej przeszłości miasta i czasów jego przemysłowej świetności. Wyrazem tego jest m.in. pierzejowa zabudowa, pionowe podziały elewacji budynków mieszkalnych o różnej wysokości i wycofane pasy loggii. Projekt Osiedla nawiązuje również pewnymi elementami do łódzkiego modernizmu lat międzywojennych – dotyczy to rozbudowanej tektoniki fasad oraz wykończeń, na które składają się cegły o zmiennym układzie warstw ceramicznych. Całość inwestycji doskonale wkomponowuje się zatem w zamysł urbanistyczny zrewitalizowanego Nowego Centrum Łodzi, będąc jego niezwykle istotną częścią.

Charakterystyczną cechą Osiedla Primo jest zachowanie tradycyjnej struktury zabudowy łódzkiego Śródmieścia, co zostało osiągnięte poprzez zaprojektowanie kameralnych przestrzeni częściowo otwartych podwórek. Można w nich podziwiać wysmakowane i gustownie wykonane elementy małej architektury krajobrazu. To niezwykłe miejsce przypadnie do gustu osobom ceniącym sobie obecność zieleni – oddany do użytku w ramach realizacji II etapu inwestycji dziesięciopiętrowy budynek zwieńczony został oferującymi wytchnienie i relaks ogrodami tarasowymi, do których można dostać się bezpośrednio z lokali mieszkalnych. Z ich poziomu można cieszyć oczy wspaniałą panoramą miasta.

Na ukończony II etap Osiedla Primo składa się dziesięciopiętrowy budynek liczący 208 mieszkań:
- 93 mieszkań jednopokojowych,
- 71 mieszkań dwupokojowych,
- 30 mieszkań trzypokojowych,
- 10 mieszkań czteropokojowych,
- 4 mieszkania pięciopokojowe.

W ramach III etapu inwestycji, którego termin ukończenia jest planowany na IV kwartał 2023 roku, udostępniony zostanie pięciopiętrowy budynek, a w nim 110 mieszkań:
- 6 mieszkań jednopokojowych,
- 78 mieszkań dwupokojowych,
- 13 mieszkań trzypokojowych,
- 13 mieszkań czteropokojowych,
- 4 mieszkania pięciopokojowe.

Część zaprojektowanych w ramach III etapu inwestycji lokalnych mieszkalnych będzie wyróżniało się imponującą wysokością (do 3,7 metrów) oraz obecnością przynależących do nich od strony patio ogródków. Mieszkańcy najwyższych kondygnacji budynku będą mieć z kolei do dyspozycji luksusowe apartamenty typu penthouse, których część uzyska dostęp do pełnych zieleni tarasów umiejscowionych na dachu.

Lokalizacja Osiedla Primo w Nowym Centrum Łodzi

Zaletą mieszkań w Nowym Centrum Łodzi jest ich dogodne położenie w sercu miasta i bliskość najważniejszych punktów handlowych, usługowych, kulturalnych, biznesowych i edukacyjnych. Nie inaczej jest w przypadku Osiedla Primo. Jego mieszkańcy mogą cieszyć się komfortem wynikającym nie tylko z luksusowych lokali mieszkalnych i wspaniałej architektury, lecz także możliwością szybkiego dojazdu do najważniejszych części Łodzi. W niewielkiej odległości znajdują się stacje komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, dworzec kolejowy PKP Łódź Fabryczna) i punkt komunikacyjny Węglowa-Tramwajowa.

W promieniu kilkuset metrów od Osiedla Primo znajdują się między innymi:
- punkty handlowo-usługowe i sklepy osiedlowe,
- restauracje, kawiarnie i puby,
- placówki edukacyjne – Przedszkole Miejskie nr 84, Przedszkole Miejskie nr 15.