V M F

Warszawa. W jakiej dzielnicy najlepiej zamieszkać?

Zastanawiając się nad kupnem mieszkania w Warszawie, wielu z nas nie wie, na którą dzielnicę miasta się zdecydować. Czy najlepszym wyborem okaże się pełne życia Śródmieście, czy zielone Bemowo? A może lepiej postawić na spokojny Ursynów? Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, najpierw sprawdźmy, jakie są zalety wszystkich tych dzielnic.

Warszawa. W jakiej dzielnicy najlepiej zamieszkać?

Śródmieście. Tętniące życiem centrum miasta

Mieszkania w Śródmieściu od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ znajdując się w samym sercu Warszawy, dzielnica kusi niezwykle bogatą ofertą handlowo-kulturalną. Eleganckie butki i sklepy największych marek przyciągają wielbicieli mody i dobrego stylu, a liczne kluby i dyskoteki są prawdziwą gratką dla imprezowiczów. W modnych klubo-kawiarniach świetnie odnajdą się natomiast osoby, które lubią spotykać się ze znajomymi na mieście, ale nie przepadają za głośnymi przybytkami, a liczne kina, galerie sztuki i teatry zachwycą fanów kulturalnej rozrywki.

Ogromną zaletą Śródmieścia jest również komunikacja. Rozbudowana sieć autobusów i tramwajów oraz bliskość stacji metra i kolejek podmiejskich sprawiają, że szybko i sprawnie dojedziemy stąd do każdego zakątka Warszawy.

Bemowo. Miejska wrzawa i spokój przyrody

Bemowo łączy w sobie uroki wielkomiejskiego życia z magią natury. Dzielnica kusi niebanalną ofertą kulturalną, w ramach której znajdują się liczne koncerty i festiwale. Dodatkowo w jej centrum zrelaksujemy się w przytulnych kawiarniach, zrobimy zakupy w oryginalnych butikach oraz obejrzymy ciekawą sztukę w teatrze. Jeśli jednak zdarzy się, że będziemy mieć dość tempa narzucanego przez stolicę, to bez problemu możemy zaszyć się w pobliskim Parku Leśnym Bemowo będącym częścią Puszczy Kampinoskiej. Tutaj w końcu wciśniemy pauzę, uciekniemy od zgiełku i odetchniemy świeżym powietrzem.

Dzięki swojej niezwykłej lokalizacji Bemowo od kilku lat przyciąga wielu inwestorów, którzy z chęcią stawiają tu nowoczesne budynki mieszkalne. Aktualnie jednym z najciekawszych projektów jest osiedle Stella, w którym na ukończeniu jest już trzeci etap budowy, a rozpoczęto sprzedaż czwartego. Powstający w centrum dzielnicy kompleks mieszkaniowy przyciąga z jednej strony miłośników miejskiej wrzawy, z drugiej zaś wielbicieli spokoju i terenów zielonych. Dodatkowo Stella jest także doskonale skomunikowana, dzięki czemu odległość dzielącą ją od centrum Warszawy daje się pokonać naprawdę szybko.

Ursynów. Oaza spokoju blisko centrum

Ursynów to świetny wybór dla osób, które kochają wielkomiejskie życie, ale jednocześnie nie chcą stale znajdować się w jego centrum. Zlokalizowana całkiem niedaleko Śródmieścia dzielnica okazuje się od niego o wiele spokojniejsza i zdecydowanie bardziej zielona. Tutaj żyje się wolniej i można naprawdę odpocząć po ciężkim dniu w pracy. Parki, siłownie na świeżym powietrzu i liczne place zabaw to tylko niektóre z miejsc, w których odetchniemy i odkryjemy w sobie nowe pokłady energii. Pamiętajmy jednak, że gdy będziemy mieć dość spokoju i zapragniemy zażyć nieco szaleństwa, zawsze możemy wskoczyć w tramwaj, autobus czy metro i w ciągu kilkunastu minut znów poczujemy zgiełk i wrzawę, które w centrum stolicy nigdy nie milkną.