V M F

Warszawa. Dlaczego warto w niej zamieszkać?

Wielu z nas marzy o zamieszkaniu w Warszawie. Zdarza się jednak, że czasami boimy się przeprowadzki i nie jesteśmy pewni, czy w stolicy odnajdziemy prawdziwe szczęście. Jeśli wciąż się wahamy i nie wiemy, czy warto się tu osiedlić, sprawdźmy, jakie są zalety największego polskiego miasta.

Warszawa. Dlaczego warto w niej zamieszkać?

Kariera

Warszawa to najlepszy wybór dla tych z nas, którym marzy się owocna kariera. To tutaj mają swoje siedziby największe światowe firmy, które doceniają potencjał, pracowitość i poziom wykształcenia Polaków. Prezesi tego typu przedsiębiorstw chętnie zatrudniają ambitnych mieszkańców stolicy, a wielu z nich ochoczo korzysta z tego typu możliwości. Dlaczego? Otóż praca w dużej firmie zapewnia im nie tylko wysokie zarobki, ale również wspomaga rozwój zawodowy i osobisty.

Nie zapominajmy, że Warszawa słynie także z najniższego bezrobocia i jednocześnie najwyższych zarobków w kraju1. Decydując się na zamieszkanie w stolicy, możemy więc być pewni, że wkrótce zauważymy pozytywną zmianę w naszym życiu zawodowym oraz znaczącą poprawę naszej sytuacji finansowej.

Wielkomiejski styl i rozrywka

Warszawa to świetne miejsce również dla wielbicieli mody. Od kilku lat otwiera się tutaj coraz więcej sklepów najznakomitszych światowych marek, w których znajdziemy ubrania, buty i akcesoria z ich najnowszych kolekcji. Chcąc poczuć się jak z katalogu, nie musimy już wyjeżdżać do Paryża czy Mediolanu. Teraz wystarczy wyskoczyć na szybkie zakupy do centrum Warszawy!

Wystrojeni w stylowe ubrania zazwyczaj mamy ochotę pokazać się w nich w odpowiednich miejscach. Na szczęście stolica jest pełna eleganckich restauracji, modnych barów i największych nocnych klubów, w których będziemy mogli zaprezentować światu swój wyjątkowy styl.

Autobusy, tramwaje i metro

Warszawa to największe miasto w Polsce, ale dzięki doskonale zorganizowanej komunikacji, wszędzie dojedziemy szybko i bez problemu. Rozbudowana sieć autobusów i tramwajów, dwie linie metra oraz liczne kolejki podmiejskie dają nam pewność, że nigdy nie spóźnimy się do pracy, do kina czy na spotkanie z przyjaciółmi.

Jeśli jednak bardziej od środków transportu publicznego, wolimy taksówki, to miło zaskoczy nas fakt, że w stolicy często są one zdecydowanie tańsze niż w innych największych miastach. Duża konkurencja zmusza korporacje taksówkarskie do proponowania klientom przystępnych cen, dzięki czemu tego typu przejażdżki stają się tu coraz bardziej popularne.

Najnowsze inwestycje

Stolica aż pęka w szwach od najnowszych inwestycji budowlanych. Niemal w każdej dzielnicy pojawiają się osiedla nowoczesnych bloków i domków jednorodzinnych, w których osiedlają się nie tylko Warszawiacy, ale również przybysze z różnych stron kraju.

Aktualnie jednym z najbardziej interesujących projektów jest powstające na Gocławiu osiedle Yugo, w którym każdy z nas poczuje się jak w domu. Niezależnie od tego, czy jesteśmy aktywnymi zawodowo singlami, młodymi rodzicami, czy emerytami szukającymi nieco spokoju, na osiedlu Yugo na pewno odnajdziemy swoje miejsce na ziemi.

1 https://warszawa.stat.gov.pl/dla-mediow/informacje-prasowe/rynek-pracy-w-marcu-2020-r-,200,1.html