V M F

Łódź. Czy to dobre miejsce na biznesowe inwestycje?

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Wie o tym każdy, kto ma już doświadczenie w byciu swoim własnym szefem. Musimy nie tylko precyzyjnie planować budżet, znaleźć najlepszych pracowników i promować nasze usługi, ale również wybrać miejsce, które będzie sprzyjało rozwojowi firmy. W ostatnich latach coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców cieszy się Łódź. Co ją wyróżnia na tle innych miast w Polsce i dlaczego warto prowadzić tutaj biznesowe inwestycje? Sprawdzamy!

Czy Łódź to dobre miejsce na rozwijanie biznesu?

Łódź to miasto wielu możliwości. Tym, którzy nie znają tego miejsca dobrze, może wydawać się, że nie jest tak atrakcyjne jak Warszawa czy Kraków. Jednak stolica centralnej Polski rozwija się w imponującym tempie. Sporym atutem Łodzi jest lokalizacja: w środkowej części kraju, w pobliżu strategicznych dróg. Dzięki temu miasto jest postrzegane jako atrakcyjne zaplecze logistyczne – nie tylko Polski, ale także Europy Środkowej i Wschodniej. Łódź cieszy się również coraz większym zainteresowaniem inwestorów, w dużej mierze także zagranicznych.

Jeśli planujesz wystartować z działalnością w tym mieście lub otworzyć tutaj oddział swojej firmy, musisz znaleźć odpowiedni lokal handlowo-usługowy. Możesz zdecydować się na wynajem lub postawić na zakup powierzchni – to kolejna opłacalna inwestycja dla każdego przedsiębiorcy.

Lokale handlowo-usługowe w Łodzi: czy opłaca się w nie inwestować?

W Łodzi z sukcesami prosperuje wiele biznesów. Są to zarówno ogromne, międzynarodowe korporacje, jak i mniejsze firmy z sektora MŚP, a nawet niewielkie, jednoosobowe działalności. Tymi, na które zwracamy szczególną uwagę, są firmy działające w handlu i usługach. Z roku na rok powstaje ich coraz więcej, rośnie też zapotrzebowanie na dobrze zlokalizowane punkty usługowo-handlowe. Biznes w Łodzi rozwija się prężnie, warto więc przemyśleć inwestycję w takie lokum – dziś posłuży nam i naszej firmie, a za kilka czy kilkanaście lat będziemy w stanie sprzedać je z zyskiem. Atrakcyjna infrastruktura, strategiczna lokalizacja, duże zainteresowanie inwestorów i deweloperów: wszystko to sprawia, że Łódź prężnie się rozwija, oferując nowe możliwości zarówno mieszkańcom, jak i przedsiębiorcom.

Nowe lokale usługowe w Łodzi to inwestycja, którą zdecydowanie warto ponieść. W mieście dominuje stare budownictwo, przede wszystkim kamienice. Spora część z nich jest adaptowana na lokale handlowo-usługowe do wynajęcia, jednak decydując się na takie rozwiązanie, musimy mieć świadomość pewnych niedogodności. Najważniejszą jest konieczność dostosowania ich do wymagań konkretnej działalności. Często wiąże się to z potrzebą przeprowadzenia remontu, czasem nawet generalnego.

Dobrym pomysłem jest znalezienie dla swojej łódzkiej firmy lokalu położonego na jednym z nowych osiedli. Deweloperzy dbają o to, by na parterach bloków znajdowały się miejsca przeznaczone właśnie dla lokalnych przedsiębiorców. Salon fryzjerski, gabinet kosmetyczny, apteka czy warzywniak lub mała knajpka – nowe osiedla to doskonałe punkty na takie biznesy. Zapewniają stały napływ klientów, wygodną, nowoczesną architekturę i infrastrukturę zaplanowaną z dbałością o każdy szczegół.

Firma w Łodzi – co jeszcze warto wiedzieć?

Prowadzenie własnej firmy to wymagająca misja. Zanim zdecydujemy się otworzyć nowy oddział, sprawdźmy dokładnie, jak działa lokalny rynek. Dowiedzmy się więcej na temat konkurencji, porozmawiajmy z mieszkańcami na temat ich potrzeb i oczekiwań. Otwieranie salonu fryzjerskiego w miejscu, gdzie podobnych biznesów jest już kilka, mija się z celem. Znajdźmy swoją niszę!

Według licznych badań i raportów Łódź jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w Europie środkowo-wschodniej. To czyni ją doskonałym miejscem do założenia własnej firmy lub otworzenia kolejnego oddziału działającego już przedsiębiorstwa. Mieszkańców stale napływa, rośnie liczba studentów i międzynarodowych inwestorów¹. To miejsce, w którym można żyć i zarabiać!