V M F

Goslove – inwestycja z miłości do ogromu możliwości

Rynek pierwotny w Warszawie daje wiele możliwości znalezienia nowoczesnego apartamentu
Gocław to obszar Warszawy, którego walory doceniło wielu mieszkańców powstających tu w ostatnich latach inwestycji deweloperskich. Miejsce to znane jest z dobrej i wciąż rozwijającej się infrastruktury komunikacyjnej, handlowo-usługowej, edukacyjnej i rekreacyjnej oraz obfitości terenów zielonych. Jedną z nowych inwestycji mieszkaniowych w Gocławiu jest nowoczesne osiedle Goslove realizowane przez firmę deweloperską Profbud. Za sprawą szerokich możliwości, licznych udogodnień oraz świetnej lokalizacji, jest to doskonałe miejsce do życia. Poznaj ofertę nowych mieszkań na osiedlu Goslove na Gocławiu.

Krótka historia dzielnicy Gocław

Gocław to prężnie rozwijające się osiedle mieszkaniowe zlokalizowane na terenie warszawskiej dzielnicy Praga-Południe. Już w okresie średniowiecza istniała tu wieś Gościsław lub Gościesław, która w łacińskich dokumentach urzędowych określana była nazwą Goslove. Osada została przyłączona w administracyjny zarząd dzisiejszej stolicy w 1916 roku.

Początkowo ten należący do dystryktu Grochów obszar stanowił porośnięte krzewami przedpola Warszawy z niewielką ilością parterowych domostw. W okresie międzywojennym planowano tu budowę, drugiego po Okęciu, międzynarodowego lotniska. Do pomysłu tego powrócono w drugiej połowie lat 40., jednak w znacznie mniejszym zakresie. W 1946 roku w Gocławiu założona została siedziba Aeroklubu Warszawskiego. To właśnie do niego nawiązywała nazwa Gocław-Lotnisko – pierwszego gocławskiego osiedla, które zaczęło powstawać w drugiej połowie lat 70.

Obecna architektura Gocławia w niczym nie przypomina już zabudowy z pierwszej połowy XX wieku. Dziś jest to dynamiczne rozrastające się osiedle z rozwijającą się infrastrukturą i nowymi inwestycjami. Od południa okalają je wody Wisły, na północy graniczy z Grochowem, na zachodzie z Saską Kępą, a na wschodzie z dzielnicą Wawer.

Lokalizacja osiedla – wszystko, czego potrzebujesz w zasięgu ręki

Jednym z głównych atutów Gocławia jest jego doskonała lokalizacja. Osiedle to przypadnie do gustu zarówno osobom ceniącym sobie bliskość natury i aktywność na świeżym powietrzu, jak i miłośnikom wielkomiejskiego życia. Gocław jest świetnie skomunikowany z centrum miasta, do którego szybko dojechać można autem oraz komunikacją miejską (autobusy, tramwaje). Dzięki planowanej nieopodal stacji metra będzie można sprawnie dotrzeć również na Żoliborz, Bemowo czy Ursynów. Główny węzeł komunikacyjny tworzą ulice Abrahama, Umińskiego, Jugosłowiańska, Meissnera, gen. Fieldorfa „Nila” i Bora-Komorowskiego.

Walorem mieszkania w warszawskim Gocławiu jest znajdująca się na miejscu rozwinięta infrastruktura handlowa, usługowa, rekreacyjna, rozrywkowa i edukacyjna. W sąsiedztwie osiedla znajdują się sklepy, szkoły podstawowe, szpital oraz tereny zielone i trasy rowerowe. Mieszkańcy osiedla mogą łatwo dotrzeć do tętniących rozrywkowym klimatem nadwiślańskich bulwarów, na których znajdują się liczne restauracje, puby i kawiarnie.

Nowoczesna architektura w historycznej dzielnicy

Zlokalizowane na terenie Gocławia komfortowe osiedle Goslove (ul. Nowaka-Jeziorańskiego) to nowa inwestycja mieszkaniowa od firmy Profbud. Swą nazwą nawiązuje do starej łacińskiej nomenklatury dawnej osady. Na inwestycję składać się będą dwa ośmiokondygnacyjne budynki mieszczące łącznie 233 mieszkania. Przyszli lokatorzy będą mieć do dyspozycji przestrzenne balkony, z których mieszkańcy wyższych kondygnacji będą mogli cieszyć się piękną panoramą okolicy oraz korzystać ze starannie zaaranżowanych zimnych lub ciepłych ogrodów zimowych. Na nowoczesną architekturę Osiedla Goslove składać się będą również dostępne w wybranych lokalach zimne i ciepłe ogrody zimowe, dzięki którym mieszkańcy zyskają dodatkową przestrzeń do odpoczynku i relaksu.

Nowoczesne udogodnienia Osiedla Goslove

Styl architektoniczny Osiedla Goslove to wypadkowa nowoczesności i praktycznego komfortu. Liczne udogodnienia wchodzące w skład inwestycji czynią ją doskonałym miejscem do życia. Odnajdą się tu zarówno osoby lubiące dynamiczny styl życia, jak i te ceniące spokój i wygodę.

Przy budowie obiektów Osiedla Goslove zastosowano naprzemienną geometrię elementów fasady, co nadaje całości wysokich walorów estetycznych. Na parterze budynków znajdą się lokale usługowe, plac zabaw dla dzieci oraz gustownie zaprojektowane elementy zielonej architektury. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji również halę garażową, komórki lokatorskie, parkingi dla rowerów oraz stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Znajdź swoje miejsce na Osiedlu Goslove

Na ofertę Osiedla Goslove od Profbud składają się lokale liczące od 1 do 4 pokoi o powierzchni od 26 m² do 107 m². Są wśród nich:

  • 43 mieszkania jednopokojowe
  • 81 mieszkań dwupokojowych
  • 79 mieszkań trzypokojowych
  • 20 mieszkań czteropokojowych
  • 10 mieszkań pięciopokojowych

Termin ukończenia inwestycji planowany jest na IV kwartał 2024 roku.