V M F

Nowa inwestycja w Łodzi - Osiedle Primo

Można urodzić się pod szczęśliwą gwiazdą. Można zrobić wszystko, by nią zostać. Można podążać jej śladem lub samemu zająć miejsce na pierwszym planie. Niektóre role wyznacza nam życie, inne powinniśmy napisać sobie sami.
Osiedle Primo – pierwszoplanowy wybór na mapie zmieniającej się Łodzi. To tu przecinają się ścieżki ambitnych, twórczych indywidualistów i osób, które w sercu Nowego Centrum, u zbiegu ulic Lindleya i Węglowej, chcą dla nich stworzyć unikalną przestrzeń do życia.
Wszechobecny duch świata filmu i prowadzone tu przedsięwzięcia dają gwarancję, że okolica nie przestanie tętnić życiem, a każdy, kto zdecyduje się tu zamieszkać, ma szansę znaleźć się w centrum niezwykłych wydarzeń, jakich dostarcza to miasto.

Osiedle Primo zaprojektowaliśmy z myślą o ludziach kreatywnych, kształtujących klimat dynamicznie rozwijającego się miasta. Właśnie dlatego priorytetem było dla nas stworzenie miejsca nowoczesnego, ale w naturalny sposób komponującego się z otoczeniem. Stosując pionowe podziały elewacji o zmiennej wysokości i wycofane pasy loggii, odtworzyliśmy styl fasad charakterystyczny dla ery przemysłowej.

Inwestycja powstaje w doskonale skomunikowanej części miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego Łódź Fabryczna, który do 2022 roku zostanie połączony ze stacją Łódź Kaliska pierwszą linią łódzkiego mini metra. Tuż obok Centrum Nauki i Techniki EC1 i kampusu Uniwersytetu Łódzkiego. W miejscu, skąd blisko do szkoły, pracy, teatru czy kina. Tam, gdzie codzienność znalazła sposób, by połączyć się z kulturą, handlem i biznesem – realizujemy naszą premierową inwestycję mieszkaniową na rynku łódzkim.

Osiedle zaprojektowała pracownia architektoniczna Ja2plus.

 • ul. Lindleya / Węglowa, Łódź
 • Etap I - jeden budynek

  X pięter

  212 mieszkań, w tym:
  - 95 mieszkań jednopokojowych
  - 79 mieszkań dwupokojowych
  - 19 mieszkań trzypokojowych
  - 11 mieszkań czteropokojowych
  - 8 mieszkań pięciopokojowych

 • data rozpoczęcia pierwszego etapu:
  I kwartał 2018
  termin zakończenia budowy pierwszego etapu:
  I kwartał 2020

 • dla inwestycji był prowadzony otwarty rachunek powierniczy

Polecane mieszkania