V M F

Nowa inwestycja w Łodzi - Osiedle Primo etap II

W 2007 roku zapadła ważna dla miasta decyzja o rewitalizacji jego centralnej części ograniczonej ulicami Narutowicza, Kopcińskiego, Tuwima i Piotrkowską. U podstaw tego planu leżała potrzeba zintegrowania światów kultury, usług i biznesu, tak aby mieszkańcy i inwestorzy zyskali świadomość potencjału, jakim dysponuje Łódź.
Dziś, w samym sercu Nowego Centrum Łodzi powstaje Osiedle Primo, z którego w kilka chwil dotrzesz na uczelnię, do pracy lub rzucisz się w kulturalny wir miasta. Zaledwie 500 metrów dzieli je od nowoczesnego dworca kolejowego Łódź Fabryczna, a tylko 10 km od portu lotniczego im. Władysława Reymonta.

Forma przestrzenna budynku oddaje historyczny styl zabudowy pierzejowej. Taki efekt osiągnęliśmy dzięki zastosowaniu pionowych podziałów elewacji o zmiennej wysokości. Jednocześnie wycofane, pionowe pasy loggii oraz ceglane fragmenty pierzei, zaprojektowane od strony ulic Lindleya i Tramwajowej, podkreślają rozbudowaną tektonikę fasad, charakterystyczną dla łódzkiego modernizmu lat trzydziestych. Cegła o zmiennym układzie warstw ceramicznych, którą zastosowaliśmy jako wykończenie, swoim charakterem również nawiązuje do fasad budynków z ery przemysłowej.

Chcąc jeszcze bardziej zachować tradycyjną strukturę zabudowy śródmiejskiej, zaprojektowaliśmy kameralne przestrzenie częściowo otwartych podwórek. Wprowadziliśmy do nich stylowe elementy małej architektury krajobrazu. Ostatnie kondygnacje zostały wycofane, co pozwoliło na aranżację ogrodów tarasowych, do których wyjścia prowadzą bezpośrednio z mieszkań. W przyjemnej atmosferze, w otoczeniu zieleni będzie się tu można zrelaksować, podziwiając panoramę miasta.

Osiedle zaprojektowała pracownia architektoniczna Ja2plus.

 • ul. Tramwajowa / Węglowa, Łódź
 • Etap II - jeden budynek

  X pięter

  208 mieszkań, w tym:
  - 93 mieszkań jednopokojowych
  - 71 mieszkań dwupokojowych
  - 30 mieszkań trzypokojowych
  - 10 mieszkań czteropokojowych
  - 4 mieszkania pięciopokojowe

 • data rozpoczęcia drugiego etapu:
  IV kwartał 2018
  termin zakończenia budowy drugiego etapu:
  oddane do użytkowania

 • dla inwestycji prowadzony jest otwarty rachunek powierniczy

Lokalizacja

 

Wszystko
Apteki
Galerie
Kino
Kościoły
Place Zabaw
Poczta
Przedszkola
Restauracje
Służba Zdrowia
Zakupy
Sport i Rekreacja
Stacje Paliw
Szkoły
Teatry i Ośrodki Kultury
Tereny Zielone
Urzędy
Agata Sieradzka
Lider Biura Sprzedaży
tel.: 507 871 801
Igor Malinowski
Doradca Klienta
tel.: 507 871 969
Kinga Glonek
Doradca Klienta
tel.: 690 157 649


Biuro Sprzedaży
ul. Tramwajowa 17b
90-132 Łódź
Godziny otwarcia
pon. - pt. godz. 9.30-17.30
Telefon
605 606 606

Jesteś zainteresowany ofertą?

Niniejszym wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od firmy Grupa Profbud Sp. z o.o. drogą elektroniczną na podany w formularzu adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).
Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez firmę Grupa Profbud Sp. z o.o. (dalej „Administratora”).
a) iż Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie udzielonej przeze mnie zgody na ich przetwarzanie, do czasu wniesienia sprzeciwu na przetwarzanie danych lub wycofania zgody na ich przetwarzanie; b) o prawie do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych dotyczących osoby, której dane dotyczą, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz o prawie do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także o prawie do przenoszenia danych; c) o prawie do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie; d) o uprawnieniu do uzyskania od Administratora potwierdzenia, czy przetwarza jego dane osobowe, a jeżeli ma to miejsce, o uprawnieniu do uzyskania dostępu do nich oraz informacji o danych osobowych, wskazanych w art. 15 ust. 1 RODO; e) o prawie wniesienia skargi na przetwarzanie danych osobowych do organu nadzorczego;