V M F

OSIEDLE LIGIA – NOWA INWESTYCJA W URSUSIE - SKOROSZACH

Z początkiem sierpnia rozpoczynamy realizację nowej inwestycji mieszkaniowej, zlokalizowanej przy ulicy Tomcia Palucha w warszawskim Ursusie – Skoroszach. Osiedle Ligia to kameralne miejsce dla osób ceniących spokój, szeroki dostęp do oferty handlowo-usługowej i dogodną komunikację z resztą miasta. W pięciokondygnacyjnym budynku znajdzie się 76 mieszkań, o zróżnicowanych metrażach. Nazwa inwestycji, jak i całej dzielnicy ma ścisły związek z historią fabryki URSUS i powieścią Henryka Sienkiewicza – „Quo Vadis”. To właśnie ta niezwykle popularna w tamtym okresie książka, stała się na początku XX wieku inspiracją do nadania przedsiębiorstwu nowej nazwy – Towarzystwa Udziałowego Specjalnej Armatury i Motorów URSUS. Co w późniejszych latach przyczyniło się również do nazwania całej dzielnicy – Ursus.

Hasło przewodnie „W sercu Ursusa” ma odzwierciedlać przywiązanie jego mieszkańców do tej kameralnej dzielnicy, jak również kojarzyć się z miłością jaką Ursus darzył Ligię.
– Realizując nasze inwestycje mieszkaniowe staramy się, aby korespondowały one zarówno z okolicznym krajobrazem, jak i z historią danego miejsca. Dlatego opracowując nazwę nowej inwestycji na terenie Ursusa zależało nam, aby uchwycić w niej m.in. wątek historyczny, poprzez odwołanie do popularnej lektury „Quo Vadis” i fascynacji dawnych właścicieli fabryki Ursus Sienkiewiczem. Dążyliśmy do tego, aby Ligia była kameralnym, przytulnym osiedlem zarówno dla rodzin czy osób pragnących znaleźć upragniony spokój, jak i tych aktywnych towarzysko. Wierzymy, że będzie to przyjazne miejsce, w którym każdy znajdzie swoje wymarzone M.– mówi Zofia Brodowicz, Dyrektor Handlowy firmy Profbud.

Polecane mieszkania