V M F

Dom inteligentny

Start, Today, Tomorrow, Future

Dom – jak wiele znaczeń kryje się w tym jednym słowie, jak różnie można je interpretować, przywodząc na myśl skojarzenia, wspomnienia, zapachy i obrazy. Choć dom można opisywać tysiącem słów, to jedno wydaje się trafniejsze od innych: przystań. Miejsce, w którym szukamy spokoju, komfortu i bezpieczeństwa. Miejsce, które nas rozumie. Nasze miejsce.

Pakiety APA to zaawansowane i stabilne w użytkowaniu rozwiązania, podnoszące komfort i bezpieczeństwo korzystania z mieszkań, w zgodzie ze standardami XXI wieku.

W ramach pakietów Start, Today, Tomorrow, Future oferujemy Państwu rozwiązania odpowiadające na różne potrzeby. Znajdziecie tu Państwo koncepty skoncentrowane wokół podstawowego zakresu bezpieczeństwa związanego z urządzeniami elektrycznymi (w pakiecie Start), poprzez pakiety podnoszące komfort oraz kontrolę funkcjonalności inteligentnego mieszkania (w pakietach Today i Tomorrow), aż do najwyższego standardu dla wymagających użytkowników uwielbiających technologię, w pakiecie Future.

start

Bezpieczeństwo i kontrola
start
start
Elektryczność w pełni kontrolowana

Urządzenia elektryczne w Twoim domu nie będą już źródłem zmartwień - wyłączysz je zdalnie, nawet będąc w pracy, jeżeli zajdzie taka potrzeba. A jeżeli chcesz kontrolować zużycie energii elektrycznej w swoim domu sprawdź swój profil zużycia energii i lepiej kontroluj swoje wydatki. Pakiet zapewni Ci kontrolę nad najważniejszymi urządzeniami podłączonymi do sieci elektrycznej, nawet wtedy, kiedy zapomnisz je wyłączyć. Dzięki atrakcyjnej graficznie aplikacji mobilnej, pakiet pozwoli Ci nadzorować własny profil energii elektrycznej, a co za tym idzie, samemu kształtować jej zużycie.

więcej

today

Bezpieczny dom każdego dnia
today
today
Wszystko, co jest Tobie potrzebne każdego dnia

Pakiet ułatwiający bezpieczną, codzienną eksploatację naszego apartamentu. Pomoże nie tylko w użytkowaniu wyposażenia elekrycznego ale także pozwoli wykryć na czas zalanie lub nadzorować zużycie energii. Pakiet zapewnia mobilną kontrolę wielu funkcji pozwalając zautomatyzować część codziennych czynności jak sterowanie oświetleniem czy żaluzjami. ”Today” to pakiet stworzony z myślą o bez pieczeństwie i wygodzie dla Ciebie i Twoich bliskich.

więcej

tomorrow

Dom jutra już dziś
tomorrow
today
Synergia z otoczeniem o jakiej marzyłeś w przeszłości

Twój dom powinien być nie tylko wygodny ale i pod kontrolą. Dzięki temu pakietowi dosłownie za pociągnięciem palca będziesz w stanie zmienić ustawienia większości urządzeń. Możliwość sterowania wszystkimi ulubionymi funkcjami da Ci poczucie komfortu a zaawansowane systemy bezpieczeństwa zapewnią spokój i pozwolą w pełni cieszyć się swoim domem. Dodatkowo, nowoczesny panel sterujący nada nowoczesnego i prestiżowego wyglądu przy zachowaniu prostoty i intuicyjności obsługi.

więcej

future

Twoja przyszłość na najwyższym poziomie
future
today
Bezpieczeństwo, komfort i kontrola dla najbardziej wymagających

Twój dom w przyszłości będzie dbał zarówno o siebie jak i o Ciebie. Zaprogramujemy ważne dla Ciebie funkcje abyś nie musiał o nich myśleć. Jeśli wybierzesz ten pakiet będziesz mógł zaoszczędzić czas na codziennych czynnościach oraz cieszyć się maksymalnym komfortem i bezpieczeństwem. Dodatkowe panele sterujące oraz bardzo bogaty pakiet funkcjonalności da poczucie prestiżu a sam system stworzy idealne warunki do życia i wypoczynku dla całej rodziny.

więcej
 
start
today tomorrow
future
Obsługa systemu
Sterowanie poprzez SMS - - TAK TAK
Sterowanie poprzez aplikację na urządzeniach mobilnych użytkownika TAK TAK TAK TAK
Główny panel dotykowy (ipad) - - TAK TAK
Dodatkowy panel dotykowy (ipod) - - - TAK
Oświetlenie
Oświetlenie włącz / wyłącz (obwody) 4 5 12 20
Przyciski oświetlenia 4x1 5x1 6x1+3x2 8x1+6x2
Oświetlenie ściemnialne - 1 2 4
Rolety żaluzje - 3 6 8
Czujniki obecności - 1 3 5
Czujka zmierzchowa - - 1 2
Ogrzewanie i wentylacja
Sterowanie ogrzewaniem (ilość urządzeń) - 4 7 12
Pomiar temperatury w pomieszczeniach (ilość grzejników) - 4 7 12
Pomiar wilgotności powietrza - - 1 3
Automatyczny wentylator w łazience - - TAK 3
Wykrywacz nieprzyjemnych zapachów np. dymu papierosowego - - - 3
Bezpieczeństwo
Czujka zalania / Główny zawór wody - 1+1 2+2 4+2
Czujnik PPOŻ / Czadu - - 2 4
Centralne odcięcie zasilania (obwody) 1 1 2 2
Integracja z alarmem - - do 32 do 64
Funkcja "Panic" TAK TAK TAK TAK
Zasilanie awaryjne systemu (UPS) - - TAK TAK
Zdalne wyłączanie elektrycznej płyty grzejnej i/lub piekarnika TAK TAK TAK TAK
System ,,one click energy saving” TAK TAK TAK TAK
Pomiar
Licznik wody (bez licznika) - - 2 2
Licznik energii (obwody) 3 3 3 9
Wysyłanie z systemu wiadomości e-mail o zużyciu mediów - TAK TAK TAK
Obecność napięcia na wybranych obwodach - TAK TAK TAK
Multimedia
Integracja z systemem audio - - - 1
Integracja z wideodomofonem (VoIP) TAK TAK TAK TAK
Sterowanie windami do TV - - 1 2