V M F

Zalety mieszkania na Bemowie. Sprawdź, jak się żyje w dzielnicy młodych

Bemowo jest aktualnie jedną z chętniej wybieranych dzielnic do życia przez ludzi młodych. Poznaj zalety mieszkania w tej nowoczesnej części stolicy.

Znajdująca się po lewej stronie Wisły, w otulinie Puszczy Kampinoskiej, dzielnica Bemowo w ostatnich latach intensywnie się rozwija. Ma to swój związek z kilkoma aspektami. Bemowo jest bardzo dobrze skomunikowane ze Śródmieściem oraz z innymi biznesowymi dzielnicami Warszawy. Przebiega przez nie także trasa S8 oraz, co chyba najbardziej istotne dla młodych mieszkańców, powstają tam nowe odcinki drugiej linii metra.

Kto wybiera Bemowo?

Ponad połowa mieszkańców Bemowa to osoby w wieku poniżej 30. roku życia. Dzielnicę wybierają przeważnie studenci, młode rodziny z dziećmi, a także pracownicy ze szczebla specjalistów i managerów. Ci ostatni cenią sobie dobry dojazd do pracy, szybkość przedostania się na trasy wylotowe z Warszawy i nowoczesny standard wykończenia. Między innymi wybierają mieszkania na Bemowie z funkcjonalnymi rozwiązaniami technicznymi na osiedlu Stella, na którym obecnie realizowany jest już IV etap całej inwestycji.

Młode pary z dziećmi wybierają Bemowo z uwagi na liczne tereny rekreacyjne. Przy Forcie Bema znajduje się ogromny, około dwuhektarowy obszar z licznymi atrakcjami dla najmłodszych. Teren został podzielony na strefy dostosowane do różnych grup wiekowych, na których można znaleźć np. huśtawki, domki, zjeżdżalnie, trampoliny, a nawet mini ściankę wspinaczkową. Zimą natomiast funkcjonuje tam górka saneczkowa. W niedalekiej odległości jest także Park Linkowy.

Plusy Bemowa

Zaletą Bemowa jest niewątpliwie możliwość szybkiej ucieczki od zgiełku miasta. Bemowo leży bowiem w niedalekiej odległości od Puszczy Kampinoskiej. Na terenie dzielnicy znajduje się Park Leśny Bemowo o powierzchni ponad 500 h, przylegający do Grot, Fortu Babice oraz Boernerowa. Mieszkańcy dzielnicy mogą w kilka minut przenieść się m.in. do rezerwatu „Łosiowe Błota” czy "Kalinowa Łąka".

Dzięki ogromnym terenom zielonym Bemowo doceniają również osoby aktywne, uprawiające sporty, właściciele czworonogów czy po prostu miłośnicy natury. Dzielnica słynie także z wielu wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na słynnym bemowskim lotnisku odbywają się duże koncerty i imprezy plenerowe.

Nowoczesna dzielnica młodych

Na Bemowie nie czuć wielkomiejskiego zgiełku, mieszkańcy mogą cieszyć się swobodą i kameralnością. Zabudowa dzielnicy jest dość zróżnicowana, choć nie znajdziemy tam wieżowców oraz dużych blokowisk. Nowopowstające osiedla wpisują się więc idealnie w ład przestrzenny.

Młodzi ludzie cenią niewątpliwie mieszkania na Bemowie za ich nowoczesny wygody i standard wykończenia, przy zachowaniu atrakcyjnych cen.