V M F

Ursynów. Dlaczego warto tu zamieszkać?

Choć Ursynów długo nie cieszył się najlepszą sławą, to liczne inwestycje i prężny rozwój dzielnicy od kilku lat diametralnie odmieniają jego wizerunek. W ostatnim czasie powstało tu nie tylko mnóstwo ciekawych punktów usługowych i kulturalnych, ale również nowoczesne budynki mieszkalne.

Krótka historia Ursynowa

Historia Ursynowa sięga drugiej połowy XVIII wieku, kiedy to na skarpie warszawskiej wybudowano elegancki pałac otoczony zacisznym parkiem. Budynek powstał na zlecenie Stanisława Kostki Potockiego, który po ślubie z Aleksandrą z Lubomirskich postanowił wraz z małżonką spędzić w nim miesiąc miodowy.

W latach 20. XIX w. posiadłością zainteresował się Julian Ursyn Niemcewicz. W 1822 roku pisarz oficjalnie zakupił pałac i nazwał go Ursynowem.

Początek współczesnej historii dzielnicy datuje się na 1971 rok, kiedy podjęto decyzję o budowie pierwszego ursynowskiego blokowiska. Kolejne lata zaowocowały powstaniem dwóch budynków przy ulicy Wiolinowej oraz wprowadzeniem się do nich kilku tysięcy mieszkańców. Plany związane z rozwojem dzielnicy były ogromne. Niestety kryzys gospodarczy z lat 80. zatrzymał jego rozbudowę, którą wznowiono dopiero w latach 90. W tym czasie na Ursynowie powstało mnóstwo punktów usługowo-handlowych oraz coraz częściej budowano nowoczesne osiedla i domy.

Miejski zgiełk i życie wśród zieleni

Dzisiaj Ursynów to dynamicznie rozwijająca się dzielnica Warszawy, która cieszy się ogromną popularnością wśród osób planujących zakup mieszkania w stolicy. Odnajdzie się w niej każdy, kto uwielbia miejski zgiełk i docenia uroki aktywnego życia. Liczne kawiarnie, restauracje oraz instytucje kultury stanowią prawdziwe centrum zabaw i spotkań towarzyskich, a wszechobecne ośrodki sportowe zapewnią nam łatwy dostęp do różnych form aktywności fizycznej.

Czasami zdarza się jednak, że wielkomiejska wrzawa staje się przytłaczająca. Wówczas czujemy potrzebę, by choć na chwilę od niej uciec. W takich momentach najlepiej udać się na łono natury. Na szczęście na terenie Ursynowa znajduje się sporo zielonych przestrzeni, wśród których najpopularniejsze są okolice Jeziora Imielińskiego oraz Rezerwat Kabacki.

Nowe inwestycje

Ursynów od kilku lat coraz częściej przyciąga największych polskich deweloperów, którzy chętnie decydują się na inwestowanie w jego rozwój. Jednym z najbardziej interesujących projektów w dzielnicy jest budowane przez Profbud osiedle Zakątek Cybisa. Jego niebanalna architektura i świetna lokalizacja sprawiają, że, choć termin zakończenia prac planowany jest na pierwszy kwartał 2022 roku, to Zakątek Cybisa już dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem.