V M F

Styl urban jungle – hit wnętrzarski w Twoim mieszkaniu

Wnętrze w stylu urban jungle kojarzy się z wakacjami w egzotycznym miejscu i bliskością natury. Dominującym kolorem jest zieleń, która pojawia się w wielu odcieniach. Kolor ten dobrze łączy się z innymi barwami: z bielą, szarością, różem oraz złotem. Styl urban jungle wyróżnia się również dużą ilością roślin. Soczysta zieleń działa odprężająco i pozwala się zrelaksować. Ponadto rośliny oczyszczają powietrze, co korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Jak sprawić, by styl urban jungle zagościł w Twoim mieszkaniu?

Motywy roślinne w domu - czyli styl urban jungle

Obecność roślin jest wręcz obowiązkowa w przestrzeni miejskiej dżungli. Mile widziane są gatunki orientalne takie jak paprocie, sukulenty, bluszcze i kaktusy. Można dowolnie eksperymentować z wielkością roślin oraz ich ustawieniem.

Gdzie je umieścić? Na parapecie, meblach czy specjalnych stojakach, o ile oczywiście nie utrudniają bezpiecznego przemieszczania się po domu. Doniczki same w sobie stanowią już element dekoracji. Dodatkowo, im więcej roślin, tym bardziej wnętrze będzie sprawiało wrażenie dżungli. Aby jednak przestrzeń budziła zachwyt, należy pamiętać o ich regularnym podlewaniu.

Osoby, które dysponują mniejszą ilością czasu na pielęgnację mogą także postawić na sztuczną roślinność. Klasyczne kwiaty, takie jak np. fiołki, raczej się jednak nie sprawdzą. Stawiajmy na strzeliste, wysokie roślinne ozdoby. Palmy, imponująca strelicja, draceny czy fikusy powinny prezentować się doskonale.

Wykończenia w odcieniach zieleni

Kolory ścian i płytek powinny kojarzyć się z zielenią. Niekoniecznie oznacza to jednak pomalowanie całego domu na zielono. Dobrze będą wyglądać np. płytki czy tapety z motywami roślinnymi w tym odcieniu. Warto zainwestować także w fototapetę przedstawiającą egzotyczne ptaki lub liście. Z naturą kojarzy się również drewno, dlatego do wnętrza jak najbardziej będzie pasował drewniany parkiet.

Motyw liści można także przedstawić na lampach, a barwne dywany kojarzące się z egzotycznymi krajami pozwolą nieco ożywić wnętrze.

Idealne meble do wnętrza w stylu urban jungle

Styl urban jungle kojarzy się z bliskością natury. Z tego powodu aranżując wnętrze, postaw na drewniane meble. Znakomicie sprawdzą się również te wiklinowe, jak i inne wykonane z naturalnych surowców. Do krzeseł dobierz z kolei poduszki w odcieniach zieleni lub o morskich motywach.

Sypialnia w stylu miejskiej dżungli

Zieleń to kolor, który uspokaja. Z tego powodu urządzenie sypialni w stylu urban jungle będzie doskonałym pomysłem. W tym przypadku warto wybrać pościel z naturalnych tkanin takich jak len czy bawełna, które są niezwykle miłe w dotyku. Przy leżance można postawić z kolei drewnianą lub wiklinową szafeczkę nocną. Idealnym uzupełnieniem będą jasnozielone zasłony bądź rolety z naturalnych materiałów.

Oczywiście i tutaj nie może zabraknąć roślin. W przypadku pomieszczenia sypialnego należy jednak zwrócić uwagę, by nie wybierać roślin o zbyt intensywnych zapachach. Do tego typu pomieszczenia polecana jest szczególnie zielistka Sternberga, która jest łatwa w pielęgnacji. Co ciekawe, odmiany jednolicie zielone dobrze znoszą też niedobór światła.

Miejska dżungla w łazience

Łazienka to miejsce, w którym powstaje nadmiar wilgoci. Postawienie w tym miejscu roślin wchłaniających wodę, jest zatem bardzo praktycznym pomysłem. Klimat miejskiej dżungli dodatkowo podkreślą płytki w odcieniach zieleni lub motyw roślinny na zasłonie prysznica, który skutecznie przykuje uwagę. Pod nogi można z kolei położyć ręcznie pleciony dywanik.

Dodatkowo akcesoria łazienkowe takie jak ręczniki czy dozowniki na mydło powinny być w odcieniach ziemi– naturalne i eleganckie.

Urban jungle – salon, o którym marzysz

W salonie urban jungle świetnie sprawdzą się masywne meble z ciemnego drewna. Dobrze wyglądają, a ze względu na solidny materiał będą nam służyć przez lata. Dodatkowo, drewniane krzesła mogą być również z zielonym obiciem. Sofę z kolei przyozdobisz dekoracyjnymi poduszkami w roślinne wzory. Do wnętrza pasują także zielone pufy, a motyw liści będzie mile widziany na zastawie stołowej. W salonie zazwyczaj znajduje się więcej miejsca niż w innych pomieszczeniach, dlatego można zdecydować się na większe rośliny.

Taras bliski naturze

Styl urban jungle idealnie sprawdzi się również na tarasie. Drewniany parkiet, krzesła z zielonymi poduszkami oraz egzotyczna roślinność przywodzą na myśl słoneczne wakacje. Klimat podkreślą trawy ozdobne i bambusy. Dodatkowo możesz powiesić hamak, który będzie świetnym miejscem na odpoczynek w ciepły dzień.

Dodatki w stylu urban jungle - jakie wybrać?

Czym byłoby nowoczesne wnętrze bez subtelnych dodatków? We wnętrzu z pewnością sprawdzą się dodatki z naturalnych materiałów. Przykładowo wiklinowe stojaki podkreślą charakter pomieszczenia, a świeczniki i lampiony dodadzą egzotycznego klimatu. Możesz je dodatkowo wyeksponować w świecznikach z mosiądzu lub stali. Dobrym dodatkiem są także świece zapachowe, które nadają wakacyjnego klimatu. Dodatkowo, jeśli posiadasz pamiątki z wakacji, nie bój się ich wyeksponować.

Styl urban jungle to aranżacje zgodne z naturą, które wydobywają z roślin piękno. Jeśli lubisz gęstą roślinność, z pewnością pokochasz wnętrza w takim stylu. Urban jungle z powodzeniem można łączyć też ze stylem rustykalnym lub skandynawskim stwarzając w domu piękny, unikatowy klimat.

Powiązane artykuły

20.02.2024
Planowanie idealnego mieszkania dla czteroosobowej rodziny to zadanie wymagające uwzględnienia wielu czynników, od przestrzeni życiowej po funkcjonalność każdego pomieszczenia.
20.02.2024
Rozumienie różnic między klasami mieszkań na rynku nieruchomości jest kluczowe przy podejmowaniu decyzji o ich zakupie.
26.10.2023
Dobranie dobrego oświetlenia do mieszkania jest kluczowym elementem jego aranżacji.
10.07.2023
Zabudowa balkonu to rozwiązanie, które jest coraz chętniej wybierane przez właścicieli domów czy mieszkań. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy chcą maksymalnie wykorzystać przestrzeń swojego...
31.01.2023
Inspiracje naturą i minimalizmem, komfortowe wnętrza oraz ekologiczne rozwiązania. To wszystko nie tylko idzie ze sobą w parze, ale także stanowi bazę trendów wnętrzarskich w 2023 roku.