V M F

Polacy na swoim. Czego szukamy w mieszkaniach?

klucze-do-mieszkania

Budownictwo mieszkaniowe w Polsce przeżywa swój rozkwit. Od lat na rynku nie działo się tak wiele. Ciągle powstają nowe budynki i osiedla, a mieszkań wciąż brakuje. Nasze potrzeby rosną wraz ze wzrostem zarobków i poprawą poziomu życia. Nie wystarcza nam już kawalerka w starym bloku. Chcemy wygodnych, przestronnych, eleganckich powierzchni, które możemy urządzić wedle własnego gustu i potrzeb. Z danych NBP wynika, że z roku na rok liczba Polaków posiadających własne M rośnie. Jakich mieszkań szukamy i na co stawiamy przy wyborze nowych nieruchomości?

Kupujemy na potęgę

NBP podaje, że Polacy mają w tej chwili około 14,5 miliona lokali na własność. Rokrocznie ta liczba rośnie. Najwięcej nieruchomości na 1000 mieszkańców jest w Warszawie, Wrocławiu i Łodzi. Oznacza to, że w stolicy przez ostatnie 15 lat przybyło 110 mieszkań na 1000 mieszkańców1 . To wyraźny sygnał, że sytuacja finansowa większości Polaków znacznie się poprawiła. Z pomocą kredytu jesteśmy w stanie pozwolić sobie na zakup własnego M. Co więcej, inwestujemy najczęściej w apartamenty większe niż parę lat temu. Te małe – kawalerki i lokale dwupokojowe – kupujemy najczęściej pod wynajem. Wszystkie te trendy sprawiają, że sytuacja na rynku mieszkaniowym jest niezwykle dynamiczna. Deweloperzy nieustannie budują nowe osiedla, a Polacy masowo inwestują w nieruchomości.

Szukamy ideału

Mieszkania w Warszawie rozchodzą się jak świeże bułeczki. Wybieramy zarówno te leżące w centrum, jak i umiejscowione w sypialnianych dzielnicach. Zależnie od zasobności naszego portfela możemy stawiać na ciche i wygodnie położone mieszkania w Ursusie czy na Bemowie lub te zlokalizowane w sercu biznesowej Woli. Co ciekawe, coraz większym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć również dzielnice położone nieco dalej od centrum2 . Cenimy je za tereny zielone, przyjazną dla rodzin atmosferę i coraz lepszą infrastrukturę. Uciekamy tam od zgiełku centrum i przytłaczającego tłumu. Bardziej cenimy bliskość parków, miejsc na spacery i ciszę, o którą trudno w Śródmieściu.

Liczy się wygoda

Wybierając mieszkanie idealne, należy zwrócić uwagę nie tylko na lokalizację, ale też na samo osiedle. Jak jest umiejscowione na mapie dzielnicy, w jakiej odległości znajdziemy przystanki komunikacji miejskiej, jak rozbudowana jest infrastruktura wokół. Osiedle Ligia to mieszkania w Ursusie zlokalizowane w Skoroszach – spokojnym, kameralnym punkcie dzielnicy. Nowoczesna inwestycja pozwala jednocześnie czerpać z uroków miasta i rozkoszować się ciszą, której próżno szukać w Śródmieściu. Sam budynek wyróżnia się dwukolorową elewacją i elegancką cegłą klinkierową. A architektura budynku i to, jak prezentuje się on na tle otoczenia również ma dla nas coraz większe znaczenie. Do tego komfortowe patio, plac zabaw dla dzieci, tereny zielone i wygodne ławeczki. Atmosfera przyjazna dla rodzin z dziećmi i miłe otoczenie sprawiają, że po prostu dobrze się tu żyje.


1 https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/publikacje/rynek_nieruchomosci/index2.html
2 https://alebank.pl/ceny-mieszkan-w-warszawie-ktore-dzielnice-ciesza-sie-najwieksza-popularnoscia/

Powiązane artykuły

25.03.2024
Co wybrać: mieszkanie na piętrze czy mieszkanie na parterze? Opinie na ten temat są podzielone. Zarówno mieszkania na parterze, jak i te usytuowane na wyższych piętrach, oferują szereg zalet, które...
25.03.2024
Poszukując idealnego mieszkania, kluczowe jest wybranie odpowiednio dużego metrażu, zapewniającego komfort i funkcjonalność dla wszystkich domowników.
27.02.2024
W obliczu rosnącej popularności samochodów elektrycznych instalacja ładowarek na osiedlach mieszkaniowych staje się nie tylko udogodnieniem, ale koniecznością, zwiększającą komfort życia mieszkańców...
20.02.2024
Planowanie idealnego mieszkania dla czteroosobowej rodziny to zadanie wymagające uwzględnienia wielu czynników, od przestrzeni życiowej po funkcjonalność każdego pomieszczenia.
20.02.2024
Rozumienie różnic między klasami mieszkań na rynku nieruchomości jest kluczowe przy podejmowaniu decyzji o ich zakupie.