V M F

Nowe lokale usługowe w Łodzi – sprawdź atrakcyjne oferty wynajmu

Wynajem lokalu usługowego to doskonały pomysł na rozpoczęcie biznesu. Jeżeli działalność nie będzie prosperować, niewielkim kosztem można zrezygnować z najmu i spróbować znaleźć powierzchnię mniejszą lub w innej dzielnicy, gdzie potencjalna klientela będzie bardziej zainteresowana. Zastanawiasz się, gdzie najlepiej wynająć lokal handlowo-usługowy w Łodzi? Ceny najmu w tym mieście są na tyle atrakcyjne, że można śmiało zdecydować się na lokal w centralnej dzielnicy i to w nowym budownictwie.

Dlaczego warto zdecydować się na najem lokalu usługowego?

Dla początkujących firm zakup powierzchni może być ryzykowny, szczególne gdy jeszcze nie wiadomo, czy działalność będzie rentowna. Najem lokalu użytkowego pozwoli przedsiębiorcy sprawdzić, czy jego biznes cieszy się zainteresowaniem i przynosi zysk. Nie trzeba zatem wydawać olbrzymiej ilości gotówki na zakup przestrzeni. Zaoszczędzone środki można z kolei zainwestować w rozwój firmy. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest również to, że lokale przeznaczone na wynajem są zazwyczaj wykończone, zatem zaadaptowanie nowego miejsca pod biznes zajmuje mniej czasu niż w przypadku zakupu. Jeżeli po jakimś czasie biznes zacznie dobrze prosperować i przyjdzie czas na zakup własnego miejsca, właściciele często zgadzają się odsprzedać lokum, odliczając nawet uprzednio spłacony czynsz od wynegocjowanej, sprzedażowej ceny.

Nowe lokale użytkowe w Łodzi – postaw na duże, dynamiczne miasto

O sukcesie biznesu decyduje wiele czynników. Jednym z nich jest lokalizacja. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się duże miasta. Pod koniec 2020 roku w czołówce najdroższych miast pod względem cen za m2 znalazły się kolejno Sopot, Warszawa i Kraków. Co to oznacza dla osoby szukającej lokum pod biznes? Pod swoją działalność warto szukać miast, które oferują równie wiele pod względem rozwoju i potencjalnej klienteli, ale gdzie ceny zakupu powierzchni użytkowej czy jej najmu nie będą zaporowe. Takim miastem z pewnością jest Łódź.

Łódź przyciąga studentów, młodych profesjonalistów i turystów nie tylko z całej Polski, ale również z Europy. To znajdujące się w samym sercu Polski miasto, trzecie pod względem liczby ludności, oferuje dużo możliwości rozwoju i wyboru ścieżek zawodowych. Dzięki temu staje się coraz atrakcyjniejszym miejscem, aby zainwestować i otworzyć w nim swój własny biznes.

Skutki pandemii dodatkowo sprzyjają młodym firmom, które szukają lokali do wynajęcia w Łodzi. Dlaczego? Jednym z nich jest znaczący wzrost cen zakupu lokali na rynku pierwotnym i wtórnym. Jednak w przypadku cen najmu obserwuje się odwrotne zjawisko – pod wpływem wzrostu liczby ofert wynajmu, stawki czynszów zmalały. Jest to zatem zdecydowanie najlepszy czas na najem lokalu użytkowego, tym bardziej teraz, kiedy gospodarka odmraża się po długim zamknięciu.

Najlepsze dzielnice dla lokali handlowo-usługowych w Łodzi

Łódź oferuje sporo pięknych, bezpiecznych, pełnych zieleni dzielnic, w których ilość opcji spędzania wolnego czasu jest niezliczona. Polesie, Widzew, Śródmieście, Bałuty, Górna – każda z nich jest wyjątkowa i ma swoich wiernych zwolenników. W której z nich najlepiej rozważyć wynajem nowego lokalu usługowego w Łodzi?

Ceny lokali użytkowych do wynajęcia na obrzeżach Łodzi zaczynają się od 20 zł/m2. Szczególną uwagę powinny jednak zwrócić szybko rozwijające się Polesie i tętniące życiem Śródmieście. Obie dzielnice wyróżniają historyczne budynki, urokliwe zakątki i świetna komunikacja z pozostałymi częściami miasta. W popularnych, bogatych kulturowo dzielnicach ceny wynajmu będą wyższe, jednak i szanse na zysk oraz powodzenie biznesu staną się większe.

Śródmieście w Łodzi to jeden z najlepszych możliwych wyborów, jeśli chodzi o najem lokalu usługowego. Zabytkowe miejsca, takie jak Piotrkowska czy Plac Wolności, przyciągają spacerowiczów każdego dnia. W tej dzielnicy znajduje się też dworzec Łódź Fabryczna, liczne teatry, lubiane bary i budynki uniwersyteckie. Dzięki temu ruch pieszy jest praktycznie nieustanny. W Śródmieściu powstają też nowe osiedla mieszkalne i przestrzenie biurowe. Deweloperzy stawiają przemyślane inwestycje, które wzbogacają krajobraz urbanistyczny dzielnicy. Łódzkie Śródmieście pozostaje jednak jedną z najtańszych dzielnic centralnych, porównując ją do centrów pozostałych dużych miast w Polsce. Jest również tańsze od łódzkiego Polesia.