V M F

Najpopularniejsze łódzkie osiedla – znajdź swoje miejsce do życia!

Popularność Łodzi jako miasta do życia, z roku na rok jest coraz większa. Atrakcyjne ceny mieszkań i wciąż rosnące nowe inwestycje – przyciągają osoby z całej Polski. Również coraz więcej studentów kończących uczelnie w tym mieście, chętnie zostają tam na dłużej. Bez wątpienia wpływ na to mają bardzo atrakcyjne ceny mieszkań na tle kraju, ale nie tylko. W Łodzi dzieje się coraz więcej interesujących rzeczy!

miasto Łódź

© Źródło: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c2/Lodz_Piotrkowska.jpg/640px-Lodz_Piotrkowska.jpg, Autor: Wedlowski, licencja: CC BY-SA 1.0

Nowe osiedla w Łodzi wyrastają jak grzyby po deszczu. Osoby wybierające życie w tym mieście doceniają jego potencjał rozwojowy, coraz więcej nowych miejsc pracy i doskonałe skomunikowanie z resztą kraju. Przedstawiamy listę najpopularniejszych osiedli łódzkich online – sprawdź czy jest wśród nich również miejsce, w którym chciałbyś zamieszkać!

Śródmieście – kawałek historii w sercu miasta

Jedną z popularniejszych dzielnic, w której znajduje się najwięcej historycznych zabytków jest Śródmieście. Przechodzi ono obecnie intensywną rewitalizacje – co przyciąga nowych mieszkańców. Według danych Urzędu miejskiego, w ostatnim czasie zameldowało się tam 1090 nowych lokatorów. O popularności tej dzielnicy z pewnością decyduje jej doskonałe skomunikowanie z resztą miasta i dobry dojazd do uczelni wyższych. To prawdziwe, europejskie centrum miasta: z hotelami, biurowcami i mnogością instytucji kultury – często znanych na całą Polskę.

Bałuty – osiedle z bogatą przeszłością

Zanim przyłączono to osiedle do miasta, było najbardziej zaludnioną wsią w całej Europie. Szacuje się, że w 1954 roku mieszkało w niej aż sto tysięcy mieszkańców. Podobno przed wojną miejsce to uchodziło za ostoję okolicznego półświatka przestępczego i coś z tej niebezpiecznej atmosfery zostało mu do dziś. W centrum dzielnicy znajduje się legendarny rynek Bałucki, na którym można kupić niemalże wszystko. To dzielnica kontrastów – obok bloków z wielkiej płyty można tu znaleźć stare kamienice, a nawet drewniane chatki. Równie chętnie stawiane są tutaj duże inwestycje deweloperskie.

Widzew – nie tylko dla fanów piłki nożnej

Ta dzielnica jest doskonale znana wszystkim fanom piłki nożnej. Mało kto wie, że swoje początki wywodzi od małej wsi, której mieszkańcy byli bardzo przedsiębiorczy. W czasach, gdy Łódź była centrum przemysłu włókienniczego, do którego przyjeżdżało mnóstwo robotników za chlebem, znajdowali oni mieszkania tymczasowe właśnie u sprytnych, widzewskich chłopów. Od 1906 roku dzielnica była sukcesywnie włączana do miasta. Dzisiaj na jej obszarze można znaleźć dużo terenów zielonych oraz zróżnicowaną zabudowę – od starych kamienic, aż po nowoczesne bloki.