V M F

Kawalerka w Ursusie, czyli dlaczego warto tu zamieszkać?

Ursus to jedna z lewobrzeżnych dzielnic Warszawy i miejsce, o którym wciąż wiemy niewiele. Do stolicy został przyłączony stosunkowo niedawno, w latach 1952-1977 funkcjonował jako samodzielne miasto. W styczniu 2018 roku mieszkało tu prawie 60 tysięcy ludzi. Z roku na roku Ursus coraz prężniej się rozwija i staje się jednym z ciekawszych i wygodniejszych miejsc do życia.

widok na dzielnicę Ursus w Warszawie

© Źródło: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/16/Ursus%2C_W%C5%82ochy_i_Ochota_widziane_z_Nied%C5%BAwiadka.JPG/640px-Ursus%2C_W%C5%82ochy_i_Ochota_widziane_z_Nied%C5%BAwiadka.JPG, Autor: PanSG, licencja: CC BY-SA 4.0

Zieleni się!

O Ursusie mówi się, że jest zieloną dzielnicą. A to dlatego, że to jedno z bardziej zadrzewionych i dzikich miejsc na mapie stolicy. Znajdziemy tu m.in. Park Achera, Park Czechowicki i Park Hassów oraz całą masę skwerków i terenów zielonych idealnych na spacery czy posiedzenia z książką. Nic dziwnego, że to właśnie tę lokalizację często wybierają rodziny z dziećmi. To im szczególnie zależy na miejscach na rodzinne spacery. W Ursusie powstają coraz to nowe place zabaw i tereny rekreacyjne dla najmłodszych. Szukając mieszkania w tej okolicy, warto postawić na inwestycję firmy Profbud. Osiedle Ligia oferuje „spokój wśród zgiełku” i pozwala w pełni celebrować wolne chwile w otoczeniu zieleni. Centrum inwestycji stanowi tutaj przestronne patio, a liczne ławeczki i plac zabaw dla dzieci pozwalają na rodzinną integrację. Doskonałym miejscem na bezpieczną i rozwijającą zabawę dla dzieci jest także ogródek jordanowski „Hasanka”. Przestrzeń sprytnie podzielono tak, by odnaleźli się tutaj młodzi ludzie w różnych grupach wiekowych. Zadbano zarówno o najmłodszych, jak i o młodzież, która znajdzie tutaj tory do jazdy na deskorolkach, rampy, mini siłownię, ściankę do wspinaczki czy boisko do gry w koszykówkę.

Dla aktywnych

Ursynów to także świetne miejsce do życia dla dorosłych fanów aktywnego spędzania czasu. Znajdziemy tutaj liczne ścieżki rowerowe, które gwarantują możliwość odbywania dalekich wycieczek. Piękne, malownicze trasy są idealne na wiosenny i letni relaks po pracy. To sposób na zachowanie dobrej formy i poprawę humoru. A po przejażdżce? Leżakowanie na ursuskiej plaży! Albo gra w plażową siatkówkę, której nie trzeba już odbywać nad morzem. Wakacyjna atmosfera przeniosła się już do stolicy. Położenie tej dzielnicy blisko centrum miasta pozwala urządzić się tu wygodnie i, jednocześnie, nie rezygnować z atrakcji, które oferuje serce Warszawy, do którego można dojechać samochodem, pociągiem SKM, kolejką lub autobusem. Opcji jest cała masa – każdy znajdzie tę odpowiednią dla siebie. A oprócz tego sklepy, poczta, bary, lokale z jedzeniem – czego dusza zapragnie!

Kawalerka w Ursusie

Nic dziwnego, że coraz więcej osób rozważa zakup mieszkania właśnie w Ursusie. Lokalizacja jest malownicza, wygodna, świetna dla rodzin z dziećmi. Ciągle powstają tu nowe osiedla, na których każdy znajdzie mieszkanie odpowiednie dla siebie. Single i pary bardzo często wybierają komfortowe i ekonomiczne studia. Kawalerka w Ursusie to jeden z popularniejszych zakupów mieszkaniowych. Łączy w sobie atrakcyjną cenę i dobrą, ciągle rozwijającą się lokalizację. Jedną z ciekawszych inwestycji jest ta firmy Profbud, której budynek powstał w Skoroszach – najbardziej kameralnej i wyjątkowo spokojnej części dzielnicy. Dogodne umiejscowienie osiedla sprawia, że łatwo jest połączyć życie zawodowe z czasem wolnym. Dojazdy do centrum autem można porzucić na rzecz kolejki, a wszelkie potrzebne punkty usługowe znajdziemy w zasięgu ręki. Idealne miejsce do życia, relaksu, rozwoju.