V M F

Jak zarabiać na wynajmie? Poradnik dla młodych inwestorów

Zarabianie na wynajmie mieszkań cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego – to biznes bezpieczny i bardzo dochodowy, dzięki któremu możemy zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. W zależności od tego, jakim budżetem dysponujemy (i, co za tym idzie, ile mieszkań kupimy) możemy sprawić, że wynajem będzie dla nas albo dodatkowym źródłem dochodu, albo pełnoetatowym zajęciem. Co trzeba wiedzieć przed inwestycją w pierwsze lokum? Sprawdzamy, jak się przygotować do zarabiania na wynajmie.

Zakup mieszkania pod wynajem – czy Łódź to dobry wybór?

Wiele osób zadaje sobie pytanie o to, jak zarabiać na nieruchomościach. Inwestycja w mieszkania na wynajem jest dobrym pomysłem. Musimy się jednak do niej odpowiednio przygotować. Na pierwszym etapie powinniśmy przeanalizować jakie miejsce na inwestycję będzie najlepsze. Na tle innych polskich miast wyróżnia się Łódź – jedno z najszybciej rozwijających się miast w Europie środkowo-wschodniej¹. Łódź przyciąga wielu inwestorów – zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Doskonała lokalizacja w centralnej części kraju, bliskość dogodnych dróg oraz prężnie rozwijający się sektor handlu i usług sprawiają, że na prowadzenie biznesu w Łodzi decyduje się coraz więcej osób. To także miasto akademickie – a tam, gdzie jest wielu studentów, jest również duże zainteresowanie mieszkaniami na wynajem.

Kupno lokalu pod wynajem w Łodzi będzie dobrym rozwiązaniem, zarówno dla doświadczonych, jak i dla początkujących inwestorów. Rynek wynajmu nieruchomości mieszkalnych ma się doskonale. Co więcej, ceny mieszkań w tym mieście są bardzo atrakcyjne – Łódź jest wciąż dużo tańsza niż inne duże, polskie miasta. Jak zarabiać na wynajmie to właśnie tutaj!

To najlepszy moment na inwestowanie w łódzki rynek nieruchomości. Średnia cena za mieszkanie w bloku z wielkiej płyty to około 3000 zł za m². Mieszkania do remontu są jeszcze tańsze, jednak jeśli zależy Ci na tym, by po prostu na siebie zarabiało, to zakup nowego mieszkania, a następnie wynajęcie go, będzie najlepszą możliwą opcją. Wynajęcie mieszkania na dłuższy czas przyniesie Ci więc gwarantowane i stałe zyski. Mieszkania od deweloperów można nabyć już w cenie około 6000 zł za m². To kwota nawet o połowę niższa niż w Warszawie czy w Trójmieście.

Jak zarabiać na wynajmie? Mieszkania deweloperskie w Łodzi

Mieszkania deweloperskie pod wynajem w Łodzi to opłacalna inwestycja, która zwraca się bardzo szybko. Łódź zajmuje 3 miejsce w rankingu miast pod względem największego zysku brutto z wynajmu mieszkań ² - jest to chyba najlepsza odpowiedź na pytanie o to, czy kupno mieszkania pod wynajem w tym miejscu jest opłacalne. To dobra i bezpieczna opcja dla początkujących inwestorów, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie. Tańsze mieszkanie to mniejsze ryzyko utraty pieniędzy, mniejszy kredyt, a w efekcie, niższa miesięczna rata. Mieszkanie w Łodzi to najlepsza odpowiedź na pytanie o to, jak zacząć zarabiać na nieruchomościach.

Łódź rozwija się w imponującym tempie. Łatwy dostęp do usług i handlu, doskonała lokalizacja w pobliżu strategicznych dróg, a także atrakcyjne ceny wynajmu i zakupu powierzchni usługowych i mieszkalnych sprawiają, że miasto znajduje się w czołówce zainteresowań deweloperów i przedsiębiorców.

Dla początkujących inwestorów Łódź może stanowić doskonałe miejsce startu. Niższe ceny pozwalają na bezpieczniejszy zakup mieszkania, a wysokie stopy zwroty gwarantują wysoki zysk z wynajmu. Warto skorzystać z atrakcyjnych ofert deweloperów i już niebawem zacząć zarabiać na własnej nieruchomości!