V M F

Gocław – prawobrzeżna perła stolicy

Coraz więcej dzielnic Warszawy staje się modnymi, ale co ważniejsze – idealnie przystosowanymi miejscami do mieszkania. Rosną nie tylko piękne osiedla, ale i cała infrastruktura, wszelkiego rodzaju usługi i wiele innych atrakcji przyciągających młodych ludzi. To właśnie między innymi dlatego tak wiele osób rozważa swoją przyszłość na Gocławiu – malowniczej warszawskiej dzielnicy położonej po prawej stronie Wisły. To nowoczesne, wciąż rozrastające się tereny pozostałe… między innymi po lotnisku!

Gocław – rewir pełen żywej historii

Gocław to dzielnica o bogatej historii. Pierwsze wzmianki w księgach pojawiają się niemal równocześnie z pierwszymi śladami piśmiennictwa w Polsce, bo już w XII wieku. Wówczas, była to osada określana własnością kanoników z Czerwińska, a następnie płockiej kapituły. W XVII wieku odnotowano tam wielką, trzydniową bitwę, natomiast niewiele później, w 1775 roku cały obszar stał się własnością króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Ta monarsza proweniencja sprawiła, że do dzisiaj Gocław jest niezwykle poważaną dzielnicą, ze względu na wcześnie wprowadzane modernizacje. Do Warszawy został on przyłączony w 1916 roku. Już w międzywojniu powstały plany budowy lotniska, zrealizowane jednak dopiero po II wojnie światowej. Lotnisko przetrwało jedynie kilkadziesiąt lat, bo do połowy lat 70. XX wieku. Teren dawnego aeroklubu zaaranżowano na kolejne tereny do zamieszkania, dzięki czemu do dzisiaj znajduje się tam dużo obszarów do zagospodarowania. Z tego powodu jest to bardzo atrakcyjny rewir dla różnych inwestorów. Między innymi dlatego włodarze stolicy zdecydowali, żeby zaplanować tam trasę kolejnej nitki metra. To miejsce bogate w centra handlowe, żłobki, przedszkola i szkoły. Wciąż rosnące budynki to jednak nie tylko mieszkania, ale i centra biznesowe. Wiele firm przenosi się bowiem ze śródmiejskich terenów, ze względu na bliższy dojazd pracowników, ale i korzystniejsze stawki czynszu.

Zalety współczesnego Gocławia

Chociaż wciąż w niektórych źródłach Praga-Południe uznawana jest za szemrane okolice, tak naprawdę uległo to diametralnej zmianie. Ta pełna przeszłości okolica dzisiaj jest już bezpiecznym, rodzinnym miejscem, gdzie otwartość i serdeczność sąsiedzka nawiązuje do najlepszych warszawskich tradycji. Znana nam już tylko z kart historii Warszawa tętni tutaj życiem – wciąż możemy skorzystać z usług rzemieślników, a jeśli zależy nam na bardziej atrakcyjnych rozrywkach, w okolicy otworzyło się mnóstwo miejsc, które już dzisiaj pretendują do miana kultowych. Ta legendarna prawa strona Wisły straciła cały swój złowrogi charakter, a z lekcji historii wyciągnęła wszystko co najlepsze. Coraz więcej nowych inwestycji pojawia się właśnie tutaj, a wszechobecna w dzielnicy zieleń to znak rozpoznawczy, na małą skalę spotykany w innych miejscach w stolicy. Rozwijające się biznesy, pnące się w górę budynki mieszkalne, liczne szkoły i cała infrastruktura mieszkalna to właśnie to, na co dzisiaj warto zwrócić uwagę, kiedy mówi się o Gocławiu.

Nowoczesne rozwiązania mieszkalne

Gocław okazuję się nie tylko atrakcyjny dla potencjalnych mieszkańców, ale i dla nowoczesnych inwestorów. To dzięki nim rozkwita tam innowacyjne budownictwo. Dzisiaj bowiem znajdziemy tu osiedla przemyślane, świetnie zaprojektowane, idealne dla najbardziej wymagających. Innowacyjne rozwiązania od dostawców godnych zaufania to kolejna zaleta tej dzielnicy. Systematycznie wzrastająca infrastruktura to przede wszystkim budownictwo przyszłości: wygodne mieszkania, ale i szkoły, żłobki, pobliskie sklepy, doskonale rozwijająca się komunikacja publiczna czy poszerzający się asortyment usług to tylko nieliczne z zalet tej dzielnicy. Warto przyjrzeć się nowoczesnym inwestycjom, jakie powstają tam w błyskawicznym tempie. Jedną z nich jest osiedle Yugo zlokalizowane przy ulicy Jugosłowiańskiej w pobliżu Saskiej Kępy. To miejsce doskonałe zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla młodych, aktywnych singli. Nowoczesne i komfortowe mieszkania stanowią połączenie stylu, najwyższej jakości i przemyślanych rozwiązań architektonicznych. Gocław może być wymarzonym miejscem na całe życie – w spokoju i dostatku. Warto zapoznać się z ofertą deweloperską Profbud.