V M F

Czy warto inwestować w kawalerkę w Łodzi?

Łódź to miasto, które w powszechnej świadomości Polaków kojarzy się głównie z przemysłem włókienniczym, najlepszą w Polsce szkołą filmową, kulturą żydowską i zdjęciami zabawnej wojny między klubami sportowymi ŁKS i Widzew, jaka rozgrywa się na murach tamtejszych domów. Od jakiegoś czasu przoduje też w raportach miast z najniższymi cenami nieruchomości. Czy warto inwestować w zakup łódzkiego mieszkania?

Łódź Śródmieście

© Źródło: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ed/Lodz_panorama-..., Autor: Akapit, licencja:CC BY 3.0

Łódź – najlepiej rozwijające się miasto w Polsce

W ciągu ostatnich kilkunastu lat, miasto zalicza dynamiczny rozwój. Mnogość powstających inwestycji przyciąga nowych mieszkańców, którzy szukają spokojnego miejsca do życia. Nie bez znaczenia jest również to, że koszty utrzymania się są w nim znacznie niższe niż w reszcie kraju. Rozważasz opcję kupna kawalerki w Łodzi Śródmieście i zastanawiasz się czy warto? Pozwól, że pokażemy Ci zalety tego miasta i przedstawimy perspektywy, jakie niesie ze sobą inwestycja w tamtejsze nieruchomości.

Kawalerka w Łodzi – dla młodych i kreatywnych

Położona w centralnej Polsce Łódź, to miasto, z którego wszędzie jest blisko. Do tego jest doskonale skomunikowana z resztą kraju – w ciągu kilku ostatnich lat zostały oddane do użytku nowe drogi, pozwalające na przemieszczanie się niemalże w każdy zakątek Polski w ekspresowym tempie. Autostrada A2 zapewnia szybkie połączenie ze Stolicą, A1 daje połączenia na trasie: północ-południe, a dzięki drodze ekspresowej S8 w dwie godziny znajdziesz się we Wrocławiu. Wciąż rozwijająca się infrastruktura drogowa sprawia, że do każdego z największych miast dotrzesz w nie więcej niż trzy godziny.

Akcja – rewitalizacja

Od 2011 roku, Łódź intensywnie rewitalizuje zabytkowe obszary – zwłaszcza w Śródmieściu. Jednak nie polega ona tylko na przywracaniu blasku świetności starym kamienicom i obiektom o wartości historycznej. Wraz z nimi rozbudowuje się cała tkanka miejska tamtych miejsc. Powstają nowe miejsca pracy, obiekty kultury i rozrywki. Również wiele prestiżowych, zagranicznych firm otwiera tam swoje siedziby. Jeżeli szukasz miejsca, w którym możesz rozwijać się zawodowo i robić karierę – Łódź może stać się Twoim domem!

Łódź – miasto studentów

Inwestycja w kawalerkę w Łodzi Śródmieściu jest również doskonałym pomysłem, jeżeli szukasz mieszkania, które chcesz przeznaczyć na wynajem. To miasto przyciąga coraz większe ilości studentów ze względu na prestiżowe uczelnie wyższe. Oprócz znanej w całej Polsce Filmówki, dużą popularnością cieszy się również Uniwersytet Łódzki, Politechnika i Uniwersytet Medyczny. Mieszkania w doskonale skomunikowanym z uczelniami Śródmieściu to wydatek, który nam się zwróci.