V M F

Chcesz żyć eko? Znajdź idealne miejsce dla siebie

Wzrost świadomości ekologicznej sprawia, że coraz więcej osób stara się przenosić takie podejście na swoje codzienne życie – w końcu to zmiana nawyków w przyszłości może przełożyć się na obraz naszego środowiska. I choć życie w dużym mieście nie zawsze sprzyja kultywowaniu podobnych rozwiązań, to duże znaczenie ma również okolica, w której mieszkamy. Jak żyć eko? Warto zacząć od wyboru odpowiedniej dzielnicy. Na jakie aspekty zwrócić uwagę?

Zielone płuca miasta

Bliskość natury to bardzo ważny aspekt w wyborze mieszkania – zwłaszcza w stolicy. Jeśli chcemy żyć eko, musimy zadbać nie tylko o okolicę, ale również o swoje zdrowie i samopoczucie. Ogromne znaczenie mają więc takie kryteria jak np. poziom zanieczyszczenia powietrza i dostęp do terenów zielonych. Powodzeniem wśród osób ceniących sobie podobne warunki cieszą się m.in. mieszkania na Ursynowie. To miejsce, które cechuje duża dostępność terenów rekreacyjnych, parków oraz lasów. Jest to istotna kwestia nie tylko pod względem spędzania wolnego czasu i rekreacji, ale również jakości powietrza.

Za co kochamy Ursynów?

Dzisiaj Ursynów dzieli się na dwie części – Ursynów Zielony i Wysoki. W pierwszym dominuje zabudowa jednorodzinna, w drugim zaś – wysokie budynki mieszkalne, a te powstają w dzielnicy regularnie. Ursynów cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców stolicy i wszystkich przyjezdnych, którzy szukają tutaj swojego miejsca do życia. Łączy w sobie to, co najlepsze – życie w mieście, z zielenią i spokojem mniejszych miejscowości. Położony nieco na uboczu jest dobrze skomunikowany ze ścisłym centrum, pozwalając na wygodnie przemieszczanie się po aglomeracji. Odnajdą się tu zarówno młodzi, pracujący ludzie, jak i rodziny z dziećmi czy seniorzy. Na Ursynowie jest dużo terenów zielonych, które zachęcają do spacerów, a rozbudowana infrastruktura, pozwala wszystkie ważne sprawy organizować na miejscu.

Żyj eko na Ursynowie

W poszukiwaniu idealnego miejsca do życia w stolicy, warto zwrócić uwagę na nowoczesny kompleks Zakątek Cybisa. Usytuowany w centrum zielonego Ursynowa został zaprojektowany w taki sposób, by idealnie wpasować się w istniejącą tkankę miejską. Osiedle oferuje najwyższy standard i bezpieczeństwo, a jednocześnie daje możliwość funkcjonowania w harmonii z otaczającą je naturą. Lokalizacja jest również doskonale skomunikowana z innymi częściami miasta – dzięki temu mamy możliwość szybkiego i wygodnego przemieszczania się, unikając jednocześnie wielu niedogodności, jakie niesie za sobą życie w wielkiej aglomeracji warszawskiej.