V M F

5 powodów, dla których chcesz mieszkać na Bemowie

Rozglądając się za mieszkaniem w Warszawie, bierzesz pod uwagę wiele czynników – cenę metra kwadratowego, bliskość przystanków komunikacji miejskiej, czas dojazdu do pracy, okoliczną infrastrukturę. Lokalizacja Twojego nowego miejsca do życia jest niezwykle istotna i przez dłuższy czas będzie mieć ogromne znaczenie dla tego, jak będzie ono wyglądało. Dowiedz się, dlaczego Bemowo jest jednym z najlepszych wyborów w stolicy.

Bemowo ratusz
© Źródło: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/49/Ratusz_bemowo.jpg, Autor: Kuba G, licencja:CC BY-SA 3.0

Kojące sąsiedztwo zieleni

Mieszkanie na Bemowie to świetny wybór dla wszystkich ceniących sobie bliskość natury. Bliskość parków, otwarte przestrzenie, dużo obszarów leśnych – wszystko to na pewno spodoba się entuzjastom aktywnego wypoczynku, posiadaczom zwierząt i rodzinom z dziećmi. Są to świetne miejsca do spacerów lub innej formy wypoczynku na świeżym powietrzu.

Dobra komunikacja publiczna

Dzielnica jest dobrze skomunikowana z centrum dzięki bardzo rozwiniętej siatce połączeń autobusowych i tramwajowych. W planach rozwoju miasta przewidziane jest doprowadzenie tam linii metra, co dodatkowo usprawni komunikację i skróci czas dojazdu do Śródmieścia. Mimo tego, że na tę inwestycję trzeba będzie jeszcze poczekać, już teraz dojazd nie powinien zająć więcej niż 30 minut.

Rozbudowana infrastruktura

Niemal wszystkie nowe mieszkania na sprzedaż w Warszawie mają wokół siebie odpowiednie zaplecze usługowo-handlowe. Nie inaczej jest w przypadku Bemowa. Bez trudu znajdziemy tu lokale gastronomiczne, oferujące potrawy różnych kuchni świata, sklepy spożywcze i specjalistyczne, a także szereg innych punktów usługowych. Z pewnością zaspokoją one nawet bardzo zróżnicowane potrzeby mieszkańców.

Przystępne ceny mieszkań

Ceny mieszkań na Bemowie można zaliczyć do atrakcyjnych. Mimo że Warszawa od lat znajduje się w czołówce najdroższych miast w Polsce, ceny mieszkań poza centrum mogą być zbliżone do stawek z innych, tańszych miast. Dotyczy to nie tylko rynku wtórnego, bo na Bemowie nawet ceny nowopowstałych nieruchomości mogą Cię miło zaskoczyć.

Potencjał inwestycyjny

Bemowo jest także ciekawym obszarem pod kątem inwestycji. Aktualnie powstające nowe budynki oferują różnorodny metraż, dogodną lokalizację i pełen dostęp do wszystkich okolicznych udogodnień. Dzielnica dynamicznie się rozwija, więc znajdujące się w niej lokale w ciągu kilku lat zyskają na wartości. Z pewnością przyczyni się do tego planowana w okolicy linia metra.

Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca do osiedlenia się samodzielnie lub z rodziną, czy też poszukujesz pewnej inwestycji – Bemowo ma wiele do zaoferowania i warto przyjrzeć się nieruchomościom z lokalnego rynku.